Минулого тижня Міністерством енергетики України та Міжнародним Енергетичним кластером (МЕК) було підписано Меморандум про співробітництво в оперативному плануванні та відновленні пошкоджених об’єктів енергетичної системи України.
Першим проєктом у рамках співпраці з МЕК у межах Меморандуму та за підтримки уряду Литви стане проєктування і відновлення розподільчих електричних мереж АТ „Миколаївобленерго”.
„На підприємстві вже визначають дільниці мережі, що потребує першочергового відновлення”, — повідомив його очільник Вадим Данилків.
На поточному тижні Міністерство енергетики України та Міжнародний енергетичний кластер (МЕК) уклали Меморандум про співробітництво в оперативному плануванні та відновленні пошкоджених об’єктів енергетичної системи України. Першим проєктом у рамках співпраці з МЕК у межах Меморандуму та за підтримки уряду Литви стане проєктування і відновлення розподільчих електричних мереж Миколаївщини. Досвід роботи компаній та наукових установ, що входять до Кластеру, допоможе в реалізації комплексного відновлення енергетичної інфраструктури регіону.
Заступник міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров наголосив, що внаслідок регулярних обстрілів з російської сторони об’єкти енергетичної інфраструктури східних і південних областей України зазнають значних руйнувань. І потребують відновлення.
„Ми прагнемо, щоб українська електроенергетична інфраструктура була сучасною, енергоефективною і відповідала світовим стандартам”, — зазначив Фарід Сафаров.
Координатор МЕК Мантас Нашленас своєю чергою наголосив, що фахівці МЕК вже почали ознайомлення з особливостями роботи розподільчих мереж Миколаївської області та готові розпочати проєктні роботи: „Цей меморандум — це фундамент для нашої співпраці. Не дивлячись на те, що війна ще не закінчилася, ми готові планувати та проєктувати відновлення”.
„Ми вже сьогодні визначаємо ті дільниці мережі, які потребують першочергово відновлення”, — повідомив в.о. генерального директора АТ „Миколаївобленерго” Вадим Данилків.
За його словами сторони також готують договір, що має бути підписаний найближчими тижнями. Очільник підприємства сподівається на плідну та конструктивну співпрацю з литовськими енергетиками.
Крім того, як повідомив Данилків, за участі Міненерго досягнута домовленість в технічній допомозі електротехнічним обладнанням від Данії, в рамках в рамках україно-данського енергетичного партнерства.
Міжнародний енергетичний кластер — об’єднання семи підприємств, які виробляють та постачають енергетичне обладнання, металоконструкції, виконують проєктні, будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи, роботи в галузі енергетики та телекомунікацій, а також п’яти партнерських наукових установ, які здійснюють діяльність у сфері енергетики. Члени МЕК та наукові партнери працюють над спільними проєктами в Україні, Литві, Німеччині та інших країнах ЄС.