На Миколаївщині планується втілити у життя амбітний проект з комплексної реконструкції розподільних мереж АТ «Миколаївобленерго»

В рамках Меморандуму, укладеного восени 2022 року між Міністерством енергетики України та Міжнародним енергетичним кластером, саме в Миколаївській області передбачається масштабне оновлення та перехід на більш сучасне, енергоефективне обладнання класу напруги 20/0,4 кВ (замість 10(6)/0,4 кВ, що ми використовуємо наразі). Робота в цьому напрямку вже розпочалася. Як один з кроків на шляху до втілення намічених кардинальних змін – нарада, що відбулася днями на базі АТ «Миколаївобленерго». В ній взяли участь, окрім наших фахівців, також представники Кластеру, проектанти та інші спеціалісти.

Відповідно до Меморандуму, підрядник береться провести титанічну роботу з аналізу та розрахунків всіх наявних аспектів роботи Товариства, враховуючи пошкодження та фактичного стану мереж внаслідок ведення бойових дій. Спираючись на ці дані він здійснить розрахунки та розробить свої рекомендації як на ближчі роки (прогноз технічного стану електричних мереж на кінець 2028 року), так і для, сподіваємося, недалекого майбутнього (план заходів щодо реалізації Концепції впровадження «розумних мереж» в Україні до 2035 року).

Пілотним проектом передбачається Реновація енергетичної інфраструктури АТ «Миколаївобленерго» з переведенням живлення на номінальну напругу 20 кВ. З яких саме об’єктів доцільніше розпочати, визначитися допомогла екскурсія – після об’їзду підстанцій Товариства було обрано декілька, що відповідають необхідним критеріям. Силове обладнання та лінії електропередач тут, внаслідок активних бойових дій, зазнали нищівних руйнувань та не підлягають відновленню, а потребують повної заміни для повноцінної роботи мережі та надання якісної послуги населенню.

За підсумком матимемо сучасне, енергоефективне обладнання, завдяки чому вдасться знизити втрати та гарантувати безперебійне електропостачання. Також модернізація торкнеться автоматизованих систем та телемеханізації, що значно полегшить управління, виявлення та ліквідацію аварійних ситуацій тощо. Передбачено і впровадження інтегрованої автоматизованої системи диспетчерського управління та розвиток автоматизованої системи диспетчерського технологічного керування. Перевтілення даних підстанцій стане першою ластівкою майбутньої комплексної реконструкції розподільних мереж Товариства.