5 років Міжнародному Енергетичному кластеру

7 червня 2023 року відбувся урочистий захід, присвячений 5-м роковинам створення Міжнародного Енергетичного кластера (МЕК). МЕК було створено 7 червня 2018 року у Києві з метою об’єднання досвідчених та авторитетних компаній енергетичного сектору для спільних проектів в Україні, Литві та інших країнах ЄС.

Ключові завдання Кластера:

  • Підвищення конкурентоспроможності на внутрішніх та зовнішніх ринках
  • Становлення повноцінними учасниками у міжнародних тендерах
  • Створення спільного ланцюжка доданої вартості, що охоплює діяльність, починаючи від матеріалів, обладнання, закінчуючи контрактною роботою та післяпродажним обслуговуванням
  • Становлення центром компетенції в електроенергетичному секторі
  • Активна участь у розробці нових технологій з науково-дослідними інститутами та впровадження інновацій
  • Підвищення ефективності роботи підприємств
  • Залучення фінансування структурних та інших фондів для спільної діяльності
  • Становлення відомим Європейським брендом

 

За останні 5 років було проведено десятки робочих зустрічей, презентацій, семінарів. Міжнародний Енергетичний кластер і компанії, що входять до нього, взяли участь у різних міжнародних виставках і конференціях. МЕК став центром компетенцій та інновацій для компаній, що працюють в енергетичній сфері України та Литви.

До привітання МЕК підключилися Заступник Міністра енергетики України з питань цифрової трансформації та цифровізації Фарід Сафаров, керівник Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ганна Замазєєва, атташе Посольства Республіки Литва Laura Pušinskaitė, керівник АТ «Українські розподільчі мережі» Михайло Ільницький, представники компаній ДТЕК, ORI GROUP Azerbaijan (Азербайджан), ВАТ «AZENCO» (Азербайджан) та багато інших провідних компаній та експертів енергетичної галузі.

Міжнародний Енергетичний кластер ставить перед собою найамбітніші завдання щодо відновлення енергетичної, будівельної, транспортної та іншої інфраструктури України. На сьогоднішній момент один із найголовніших проектів ПЕК: Реконструкція енергетичної інфраструктури АТ «Миколаївобленерго» з переходом електроенергії на номінальну напругу 20 кВт.