Крок за кроком до мети – комплексної реконструкції розподільних мереж АТ «Миколаївобленерго»

Учасники Міжнародного енергетичного кластеру знову приїхали до Миколаївобленерго на робочу нараду. Минулого разу проектанти та профільні фахівці переважно знайомилися зі станом наших мереж, враховуючи пошкодження та руйнацію внаслідок бойових дій. Також, спільно з енергетиками, було визначено підстанцію, що буде модернізована в рамках пілотного проекту Реновації енергетичної структури Товариства з переведенням живлення на номінальну напругу 20 кВ.

Місяць тому підрядники взялися за аналіз та розрахунки, а тепер вже представили свої напрацювання в проектних роботах. Наразі маємо конкретні технічні рішення та пропозиції. Безпосереднє живе спілкування та наявність всіх профільних служб дозволила оперативно вирішити всі нагальні питання: проектантам отримати вихідні дані, потрібні для подальшої роботи, нам – внести свої правки та побажання на етапі, коли їх можна врахувати під час розробки проектної документації.

Також учасники Кластеру презентували іноваційне рішення щодо релейного захисту. Обладнання (що приємно відзначити – вітчизняного виробництва) надали Миколаївобленерго на оцінку та тестову експлуатацію.

Нагадаємо, восени 2022 року між Міністерством енергетики України та Міжнародним енергетичним кластером було підписано Меморандум, в рамках якого саме в Миколаївській області передбачається масштабне оновлення та перехід на більш сучасне, енергоефективне обладнання класу напруги 20/0,4 кВ (замість 10(6)/0,4 кВ, що ми використовуємо наразі). Для пілотного проекту обрали одну з підстанцій, що найбільше постраждали в ході активних бойових дій – пошкодження встановленого там обладнання настільки масштабні, що його неможливо відремонтувати і потрібно повністю міняти. За підсумком реалізації амбітного плану матимемо сучасне, енергоефективне обладнання задля безперебійного електропостачання нашим споживачам.

Джерело: https://www.facebook.com/energy.mk.ua